KONTAKTY

KERNAU
RATIBOŘSKÁ 30
747 05 OPAVA 5
tel: +420 777 852 326
kernau@kernau.cz
www.kernau.cz

ANKETA

kterou značku vestavných elektrospotřebičů volíte ?

ELECTROLUX , AEG , ZANUSSI 46% KERNAU 23% BOSCH,SIEMENS,WHIRLPOOL 25% FAGOR , MASTERCOOK,MORA,GORENJE 6%

automatické pračky

Řadit podle 
Výrobce  

MO CENA vč DPH : 9 690 Kč

Vaše cena 8 090 KčMO CENA vč DPH : 10 990 Kč

Vaše cena 10 636 KčMO CENA vč DPH : 11 590 Kč

Vaše cena 11 201 KčMO CENA vč DPH : 12 390 Kč

Vaše cena 12 049 KčMO CENA vč DPH : 13 590 Kč

Vaše cena 13 179 KčMO CENA vč DPH : 15 690 Kč

Vaše cena 15 346 KčMO CENA vč DPH : 16 790 Kč

Vaše cena 16 382 KčMO CENA vč DPH : 17 790 Kč

Vaše cena 17 418 Kč


ALERGIE NA PRANÍ?


Ekologické praní se jistě ocitlo v centru pozornosti mnoha mladých maminek proto, že může pomoci v boji s alergií u dětí. Praní dnes pro rodiče představuje významný problém, protože spousta pracích prostředků vyvolává alergickou reakci. V důsledku se pokožka stává suchou a zarudlou. Může se objevit vyrážka nebo dokonce potíže s dýcháním. Dětská pokožka je ještě citlivější než pokožka dospělých, proto se u ní často objevuje podráždění. Nejčastější příčinou jsou bělící látky, fosfáty a intenzivní vůně pracího prášku nebo aviváže. Čím intenzívnější vůně, tím větší je pravděpodobnost, že prášek bude mít dráždivý vliv na dětskou pokožku a sliznici, a to obzvláště dýchacích cest. Důsledkem mohou být kožní změny nebo přímo záchvaty dušnosti, kašle, kýchání. Oblečení nemluvňat a malých dětí by tedy mělo být práno odděleně, a to nejen v případě zjištění alergie, ale také v rámci prevence.

 

HOUŠTINĚ PRACÍCH PROSTŘEDKŮ


Jak v případě novorozenců, tak u dospělých alergiků přecitlivělých na chemické látky obsažené v domácích pracích prostředcích je třeba používat výrobky, které mají vysoce kvalitní recepturu. Ty se nejčastěji vyznačují decentní vůní, která nevyvolává alergické reakce. Při kupování prášku, který by měl být bezpečný pro naše dítě, bychom si měli ověřit, zda je daný výrobek skutečně určen pro děti a zda má příslušné atesty,  např. Ústavu pro matku a dítě nebo jiné důvěryhodné organizace. Všechny oblečky by navíc měly být po vyprání velmi pečlivě vymáchány v čisté vodě. Mohou totiž ještě dlouho po vyprání dráždit citlivou pokožku, pokud nebudeme věnovat pozornost jejich pečlivému vymáchání. Podle pravidel správného praní bychom měli používat čistící prostředky s nízkým obsahem fosfátů (low phosphate, phosphate free, "neobsahuje fosfáty"), s vysokou úrovní biodegradace.  V prášcích pro nemluvňata je čistící složkou nejčastěji aktivní kyslík, a ne detergent nebo bioaktivní enzymy. Nejjemnější jsou ale obyčejné mýdlové vločky. Jejich jediným záporem je to, že jsou vhodné pouze pro ruční praní. V krajních případech je lze tedy použít pro ruční praní alergikova prádla.

 

ALERGIE - A CO DÁL?

 

V případě vážnějších alergických příznaků je vhodné se poradit s lékařem a v některých případech použít farmakologické přípravky. Diagnostika alergie na prací prášek spočívá v provedení kožních testů za použití různých detergentů. Může se ale ukázat, že nemáme alergii na samotný prášek, ale na roztoče, kteří zbožňují látky. Alergie na roztoče domácího prachu jsou v populaci alergiků zjišťovány velmi často. Pro zlepšení životního komfortu alergiků je třeba důsledně, bez ohledu na roční období, sušit a větrat postel, matraci, deku a povlečení. Povlečení lze sušit například pomocí elektrické deky, termoforu, radiátoru. Roztoči nemají rádi velmi vysoké a velmi nízké teploty. V létě je zabíjejí horka (nad 25°C) a v zimě tuhé mrazy. Stačí už -15°C, a po šesti hodinách se zbavíte cca 40% roztočů z alergikova povlečení. Proto je vhodné dokonce i v zimě větrat povlečení, polštáře a deky. Praní ve vysoké teplotě roztoče zabíjí. Kdykoliv je to možné, sušte prádlo na slunci, které funguje jako přírodní bělidlo. V chladném a deštivém období jsou ověřeným řešením přenosné sušičky, které lze postavit v místnosti. Díky tomuto malému zařízení je časté praní efektivnější a doba sušení kratší. Schnoucí prádlo navíc zvlhčuje vysušený vzduch.


VYBAVENÍ VE SLUŽBÁCH ALERGIKA


V boji proti alergii Vám bezpochyby může pomoci vhodná pračka. Existují zařízení vybavená speciálním programem Baby Care, který je určen pro časté a jemné praní nemluvněcích a dětských oblečků a doporučován pro osoby s výjimečně citlivou pokožkou. Vysoká teplota vody během praní s použitím programu Baby Care ničí roztoče. Výchozí, antialergický režim máchání v teplé vodě (40°C) účinně odstraňuje zbytky detergentu. Samotná pračka se také může stát místem příznivým pro alergeny, proto je třeba dbát na čistotu jejího vnitřku. Po praní necháváme otevřená dvířka, aby měl buben možnost vyschnout, jednou za čas bychom měli vyčistit filtr a gumové těsnění dvířek. Pračka, která je vybavena bubnovou sušičkou, představuje také výtečnou podporu pro osoby alergické na roztoče, protože vysoká teplota sušení dodatečně likviduje veškeré mikroorganismy, které způsobují alergickou reakci. Pokud jde o volbu vysavače, pak vlastně každý přístroj na trhu je vybaven filtrem HEPA (High Efficiency Particulate Air Filter). To znamená, že má filtr splňující vysoké standardy očišťování a zadržování malých částic nečistot. Je tedy správné volit vysavače s takovým filtrem. Musíme ale pamatovat na to, že není filtr jako filtr - a v případě HEPA je rozsah schopnosti zadržování a nepropustnosti nečistot určován pomocí třídy. Existují tedy třídy filtrů HEPA 10 až HEPA 14, a také třída ULPA, tedy skupina absolutních filtrů.